Drugi nabór wniosków w programie Interreg Europa 2021-2027 rozpocznie się 15 marca i potrwa do 9 czerwca 2023 roku. W związku z ogłoszeniem naboru Krajowy Punkt Kontaktowy zaprasza na seminarium informacyjne na temat zasad drugiego naboru wniosków w programie. Spotkanie będzie prowadzone w formule online 28 marca 2023 roku, w godzinach 9:30 – 13.00.
Na spotkaniu eksperci omówią główne założenia programu Interreg Europa, warunki naboru, podstawowe zasady realizacji projektów oraz wybrane części wniosku o dofinansowanie. Ponadto zaprezentowane zostaną narzędzia i pomoce dla wnioskodawców oraz informacje, na jakie dodatkowe wsparcie (w tym finansowe) mogą liczyć polscy beneficjenci.
Agenda spotkania i rejestracja:
Dodatkowo od 1 marca 2023 roku wnioskodawcy wiodący mogą konsultować ze Wspólnym Sekretariatem swoje pomysły na projekty. Konsultacje odbywają się w języku angielskim, w trybie online, pisemnie lub osobiście, podczas wydarzeń na temat naboru. Uwaga! O konsultacje ze Wspólnym Sekretariatem można ubiegać się tylko jeden raz podczas naboru.
Szczegółowe informacje na temat konsultacji są dostępne na stronie programu: Ask for feedback
Warto także zapoznać się z polską wersją podręcznika programu i warunkami 2. naboru wniosków:
Program Interreg Europa 2021-2027 ma na celu wzmocnienie potencjału instytucjonalnego instytucji publicznych (m.in. władze regionalne i lokalne, uczelnie, izby, fundacje), oferuje wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz umożliwia innowacyjne podejście projektowe w ramach pilotaży.
Jego oferta skierowana jest głównie do pomiotów zainteresowanych poprawą wdrażania instrumentów polityk i programów lokalnych, w szczególności regionalnych i krajowych programów operacyjnych. Do głównych efektów realizowanych projektów Interreg Europa 2021-2027 zaliczamy wprowadzenie zmiany w systemie zarządzania programem w regionie (np. nowe metody oceny wniosków, zmiany w systemie naboru projektów), wprowadzenie zmian o charakterze strategicznym w programie (np. dodanie nowego celu, zmiana alokacji budżetowej) lub w innej formie realizującej polityki rozwoju regionalnego.